Parafínové zábaly

 

parafinove

Parafínové zábaly uvolňují a vyživují

Parafín je speciální vosk, který se používá k léčebným i kosmetickým účelům. Parafínový zábal prokrvuje pokožku, prohřívá svaly, uvolňuje ztuhlé a bolestivé klouby. Změkčuje také ztvrdlou kůži a pomáhá při odstraňování celulitidy

Co je to parafín?
Parafín je speciální vosk získaný z ropy a obohacený o vitamin E. Vyniká svou schopností zadržovat teplo. Tuhne při teplotě 52 - 62o C. Parafín prohřívá, uvolňuje, zvyšuje krevní oběh a otevírá póry. Jeho účinky jsou zdravotní i estetické.

Parafínový zábal jako kosmetická kůra
Parafínové zábaly se používají také v kosmetickém průmyslu pro výživu a zjemnění kůže rukou, loktů, kolen a chodidel. Mezi nejoblíbenější patří zábaly rukou. Po parafínové kúře jsou hladké a jemné, zbavené odumřelých buňek a suchých šupinek kůže. Parafínové zábaly se používají také při odstraňování tukových polštářků a celulitidy.

Jak se dělá parafínový zábal rukou?
Ruce se nejdříve vydezinfikují, aplikuje se peeling a teprve poté se ruce ponoří do lázně s teplým parafínem. Vosk okamžitě přilne na pokožku. Ruce se zabalí do plastikových a speciálních froté rukaviček a nechá se 10 až 20 minut působit. Pak se parafín z pokožky lehce stáhne a nanese se výživný krém.