Výživové poradenství

 

Hubnutí se bohužel týká více než poloviny obyvatel naší republiky - tolik z nás totiž bojuje s nadváhou nebo obezitou. Ti všichni si alespoň někdy zkusili, jaké to je držet dietu, aby poznali, že diety zkrátka nefungují a že se prakticky vždy vrátí pracně shozená kila zpátky. Uznejte sami, pokud by diety byly skutečně tak účinné a fungující, proč by kolem nás běhalo tolik obézních lidí?
Bohužel dieta nerovná se racionální stravování. Každou dietu dříve nebo později přestanete dodržovat, protože se jedná o velký zásah do toho, jak jste se stravovali před tím a vám ani vašemu tělu se to zkrátka nelíbí. V okamžiku, kdy se vrátíte k normálnímu stravování, si tělo začne ukládat zásoby na horší časy.
Pokud to tedy s hubnutím či racionálním jídelníčkem myslíte skutečně vážně, nezbude vám, než na to jít úplně jinak, a to s odborným výživovým poradcem.  Jde o celkovou změnu životního stylu směrem k tomu zdravému, nezatěžujícímu vaše tělo. Obezitu či nadváhu je totiž také možné chápat jako stav, kdy organismus není zcela v pořádku a jeden z těchto příznaků je právě nárůst hmotnosti. Proto je důležité řešit celou příčinu tohoto stavu, aby se hubnutí dostavilo vlastně jako by v druhém plánu.
Zdravý životní styl – záruka hubnutí

Zdravý životní styl se ovšem nerovná pouze zdravé stravě. Kromě té je to ještě pohybová aktivita a životní styl, který není hektický a plný stresu. Ke změně životního stylu směrem ke zdravému se nepřistupuje nijak unáhleně a bezhlavě. Prvotní je vždy konzultace s klientem,  ve které vyjde najevo, jaký životní styl zastává klient právě teď, jaké jsou jeho povinnosti, časové možnosti a stravovací a životní či pracovní návyky. A právě přizpůsoben nový životní styl, který vychází z klientových možností.
Úprava jídelníčku je postupná a vychází z klientových zvyklostí. Stejným způsobem se vybírá vhodná pohybová aktivita, která je nezbytnou součástí zdravého životního stylu a je zařazována do denního režimu postupně. To vše dohromady přináší kýženou změnu životního stylu, ve které není ani tak důležité zhubnout, jako to, aby se klient cítil dobře. Proto je tento program velmi vhodný pro všechny, kdo mají pocit, že nežijí právě zdravě a chtěli by to změnit.   

Ceník:

První konzultace (analýza životního stylu, stravovacích návyků, pohybové aktivity, zdravotní stav klienta): 350,-Kč

Racionální jídelníček a doporučení pohybových aktivit (úprava stravovacích návyků, výběr správných potravin, doporučení vzhledem ke zdravotnímu stavu a pohybové aktivitě, postupná úprava jídelníčku): 500,-Kč

Pravidelná konzultace (dlouhodobé a pravidelné poradenství): 200,-Kč


Váš poradce pro výživu:
Jitka Hadačová
objednávky: +420 284 688 918
každé pondělí v 9°°-19°°hod.
www.kadernictvi-ladvi.cz